Proper Magnon

Test

 

Rzadko zdarza się, że firmy bmxowe robią części pasujące wyłącznie do produktów konkurencji.  W ten spósób postanowił zagrać Proper wypuszczając zebatkę pasującą pod socket drive który póki co znajdziemy jedynie w thunderboltach. Rozwiązanie to pozwala na eliminację wszelkich reduktorów i sprocketbolta, dając trwałe, lekkie i praktycznie bezobsługowe połączenie zębatki z korbą.

Jedynym problemem jak do tej pory była kompatybilność, mogliśmy wybrać dowolny sprocket, pod warunkiem, że był to czarny vermilion odysseya. Wypuszczony właśnie Proper bazuje na sprawdzonej konstrukcji Magnalite z klasycznym mocowaniem. Ciekawostką są dołączane do zestawu reduktory z Socket drive na 22mm i 19mm, umożliwiające stosowanie Magnona z praktycznie każdymi dostępnymi korbami na rynku.

Jak na razie nie wiadomo, czy Proper planuje wypuszczenie pasujących korb, a sprocket jest łatwiejszą do przetestowania i wprowadzenia do produkcji zapowiedzią. Prawdopodobnie na informacje przyjdzie nam jeszcze poczekać do większej imprezy typu interbike kiedy producentom mocno rozwiązują się języki na temat najciekawszych prototypów

 

Nasza ocena: 
4
Jakość/cena: 
5
Waga: 
3
Wykonanie: 
5
Funkcje: 
4