Pedały Animal BPE

Test

 

Animal podchodząc do projektu nowych pedałów chciał stworzyć najlepsze pedały dostępne na rynku. Aby to osiągnąć musieli wymyślić coś, co wyraźnie odróżniałoby ich projekt od konkurencji, jak i mocno wybijało się ponad resztę jeżeli chodzi o parametry gotowego produktu.

Główną rewolucją jest oś, postawiono na sprawdzone rozwiązanie jeżeli chodzi o ten element konstrukcji, czyli zamiast cienkiej pełnej, lepsza będzie znacznie grubsza, ale pusta w środku. Otrzymany w ten sposób monstrualnych rozmiarów jak na pedały stalowy wałek według producenta powinien być całkowicie odporny na zgięcia. Jego rozmiar niesie jednak ze sobą pewne konsekwencje. Aby platforma zachowała swoją klasyczną grubość, zrezygnowano z dotychczasowych sposobów łożyskowania i postawiono na zwykłe ślizgi.

Niestety równie potężna co konstrukcja, jest też cena. Blisko 200 zł za jak by nie patrzeć plastikowe pedały robi wrażeniem nawet jeżęli mówimy o produktach Animala. Pocieszyć się można, że wkrótce powinny pojawić się wymienne korpusy pedałów pozwalające na znacznie wydłużenie życia BPE, zwłaszcza, że wymieniane za każdym razem z korpusem będą również ślizgi.

 

Podsumowanie

Dobrze widzieć nieustanne innowacje, nawet w takim wydawałoby się zamkniętym temacie jak pedały rowerowe. Wymyślne pedały Animala z całą pewnością są ciekawą propozycją, zwłaszcza dla ludzi z dosyć luźnym podejściem do wydawanych na rower pieniędzy. Czy faktycznie są to Najlepsze Pedały Wszechczasów, warte swojej ceny? Czas zweryfikuje.

Nasza ocena: 
4
Jakość/cena: 
2
Waga: 
4
Wykonanie: 
5
Funkcje: 
5