DUOBRAND PERF PIVOTAL SEAT

Test

 

Pivotal nadal jest niepodważalnie najpopularniejszym rozwiązaniem mocowania siodła w naszych wyczynówkach. Dzisiaj bliższe spojżenie na efekt jaki udało się uzyskać w tym temacie firmie DUO. 

Do obejrzenia mielismy dwie wersje tego samego siodła, w różnych wariantach gąbkowego wypełnienia. Oba siodła pokryte są takim samym nylonowym, perforowanym materiałem, wyglądającym nieco jak gładka, cienka skóra. W dotyku sprawiają bardzo pozytywne wrażenie, materiał nie jest zbyt śliski więc powinien dobrze trzymać się spodni przy barach. Osoba wyjątkowo lubiącym kontrolowac rower kolanami spodoba sie zwłaszcza grubsza wersja, w której miękkiej gabki jest prawie 3 centymetry. Zastosowane wypełnienie w dotyku nieco rózni się od najczęściej stosowanego. Jest na tyle miękkie, że nadaje siodłu "baloniasty" wygląd, bez żadnych widocznie zaznaczonych kantów.

 

Sama baza i żebrowanie siodła, to klasyczny znany już od ponad 5 lat plastik pomysłu Macneila, w tym zakresie produkt DUO w niczym wyróżniał się nie będzie. Podobnie z plastikowymi bumperami trzymającymi materiał w miejscu i ukrywającymi krawędzie mocowanego zszywkami materiału. Gumki w standardowym kształcie, w dwóch wersjach różnią się wykończeniem, wersja slim ma żółtą logówkę, w facie jest cała czarna. 

Za udostępnienie cześci do testów dziękujemy sklepowi BMX LIFE z Bydgoszczy

Podsumowanie

Siodła DUO  zwłaszcza w grubszej wersji miekką gąbką, wygodną do łapania nogami. Poza tym, są to klasyczne pivotale, na sprawdzonej bazie, wagowo i cenowo utrzymane w normie. 

Nasza ocena: 
5
Jakość/cena: 
5
Waga: 
5
Wykonanie: 
5
Funkcje: 
5