Odyssey Keychain

15.04.2014

Tytuł

Odyssey Keychain
Przełom w rozkuwaniu

 

Z bezpośrednich, sprawdzonych źródeł (czyli jak zwykle z instagrama) wynika, że już wkrótce, bo w najbliższym miesiącu w sklepach powinien się pojawić nowy łańcuch Odysseya oparty na ich całkowicie autorskim rozwiązaniu pozwalającym praktycznie zupełnie wyeliminować z naszego życia nieporęczne i w większości przypadków kiepsko radzące sobie z szerokimi łańcuchami skuwacze.

Jak widać na powyższym obrazku, do reperacji w warunkach polowych wystarczy cienki imbus i jedno zapasowe ogniwo zamiast standardowego setu po prawej stronie. W praktyce, całość opiera się na stosowanej od dawna, wygodnej, ale niezbyt wytrzymałej spince do łańcucha, która w tym wypadku zamiast być trzymana w kupie zblokowanymi blaszką pinami, skręcana jest pełniącymi ich rolę porządnymi śrubami. 

Odyssey wydaje się mocno stać za swoim produktem. Mimo, że jeszcze nie wyszedł, już od dłuższego czasu widnieje na ich oficjalnej stronie w zakładce ze sprzętem i przewija się przez większość BC testujących go riderów. Producent jak zwykle oprócz niewątpliwej ciekawostki jaką jest łatwe skuwanie, zapewnia, że łańcuch jest bardzo mocny, nie rozciąga się i jest przy tym lżejszy od konkurencji dzięki masywniejszym pinom ( mają występować wersje drążona i pełna) oraz grubszym, ale mocniej taliowanym bocznym blaszkom.

Pozostaje czekać, aż nowinka trafi do Polski i będzie można samemu sprawdzić, czy rzeczywiście wszystko trzyma się kupy. Na pewno w obecnej sytuacji, kiedy na dobrą sprawę do wyboru mamy Shadowa Interlocka, Fly Traktora i wąską gamę łańcuchów KMC/YBN sprzedawanych pod różnymi logówkami za dużą kasę, miło będzie zobaczyć coś nowego, zwłaszcza od firmy która wielokrotnie udowadniała, że ich wymysły są warte swojej ceny.