Mutiny bikes

06.11.2013

Tytuł

Mutiny bikes
BUNT

 

Działalność Mutiny rozpoczęła sie w 1998 roku jako jedna z firm Rider owned, Rider operated. Założenie jak zwykle w takich przypadkach było jedno, tworzyć i sprzedawać w rozsądnych cenach wysokiej jakości komponenty do BMX'ów bez  oglądania się na duże, komercyjne molochy. Osobą odpowiedzialną za rozruch Mutiny jest jej CEO Steve Inge przy pomocy swojego współpracownika Joe Simmonsa. Steve kierował firmą do roku 2005, kiedy po paru latach łączenia prowadzenia mutiny z kierowaniem skatepakiem i centrum animacji młodzieży TheBridge, nie był już w stanie prowadzić firmy w należyty sposób. Przekazał swoje "udziały" Joe Simmonowi i Gaz'owi Sandersowi.

Joe Simon w reklamie Mutiny wyreżyserowanej, nagranej, złożonej i jeżdżonej przez siebie samego.

Przejęcie firmy przez skoncentrowane wyłącznei na prowadzeniu jej ręce przyniosło pozytywny skutek, firma rozwinęłą się zarówno pod względem sprzetowym, team'u jak i dystrybucji. Już po roku w 2006, wyniknęła jedna z pierwszych głośnych kolaboracji między bmxowymi firmami. Mutiny skumało się z podobnym pod względem estetyki i podejścia do BMXa Shadow'em, czego efektem był zestaw części rama od Mutiny, widelec + mostek od Shadow'a, wsystko we wspólnym, limitowanym wydaniu kolorystycznym i z jedną, moim zdaniem przynajmniej, z najfajniejszych łączonych logówek.


Rama Sinister + widelec Creeper v1 + mostek attack


Limitowana koszulka Shadow x Mutiny z logówką na klacie. 

Mutiny jako jedne z pierwszych firm zaczęło produkować ramy w pełni obrabiane termicznie. Droższe o kilkadziesiąt dolarów ramy, oznaczane HT miały mocniejsze cieniowania rur i wymyślniejsze detale, takie jak, wycinane laserowo gussety, czy zintegrowane zaciski, zachowując dużą wytrzymałość przy obniżonej wadze. Nie zapomnieli jednak o klientach z mniej zasobnymi portfelami. Te same modele były oferowane równolegle bez HT i innych wodotrysków za mniejsze pieniądze. 


Wishbone w Mutiny The Conjuer

Mutiny należy do bardzo aktywnych firm w sferze filmowej. Na kącie mają 5 pełnych produkcji dvd, oraz niezliczoną ilość długich webeditów na bardzo wysokim poziomie. Większość z nich znacznie wybijała sie nad średnią, zarówno jeżeli chodzi o stronę techniczną, kompozycji jak i samej jazdy. Jednym z powodów jest to, ze sam Joe Simon jest filmowcem z wieloletnim doświadczeniem i odpowiada również za pełnometrażówki w których sam występował. 


Joe

Come Together

Cool story bro

Tagi