Musztarda / MTBMX - Wekend mistrzostw

28.08.2014

Tytuł

Musztarda / MTBMX - Wekend mistrzostw
30 - 31 Sierpnia 2014

 

To będzie bardzo napięty wekend! W ciągu 48 godzin przyznane zostaną aż 4 tytuły mistrza Polski, na dwóch, w skali naszego kraju ciężkich do przebicia ze względu na liczbę edycji imprezach. Najpierw Musztarda z szansą na mistrza Flatland i (Chyba pierwszy raz w historii) Miniramp, a już dzień później MTBMX z Dirt Pro i Dirt Amator. 

Sobota 30 sierpnia, Szczekarzewo pod Toruniem. Musztarda odbywa się już 10 raz, ale pierwszy raz lokalizacja została przeniesiona z toruńskiej płaskorzeźby, na położone parę kilometrów dalej ranczo Flame Land. Dzięki świeżej miejscówce impreza zyskała sporo nowych możliwości. W pakiecie dostajemy naprawdę dużą minirampe, scenę koncertową, miejsce na ognisko/grile i bezpieczne pole namiotowe z parkingiem w super spokojnym, nie do pobicia klimacie. Krótkie bio Szczekarzewskiej areny na zeszłorocznym Mehu (ok. 15:30 min.) TUTAJ

Od godz. 10 treningi Flatland i Mini ramp
14 do 15:30 eliminacje Flatland 
15:30 do 16 Bunny Hop Contest 
16 do 17 eliminacje Mini ramp
18 finał Flatland
19 finał Mini ramp
od 20 Rozdanie nagród, Koncerty, Afterparty 

Dojazd, newsy i wiadomości jak zwykle do wygrzebania na regularnie aktualizowanej stronie wydarzenia TUTAJ

Niedziela 31 sierpnia, Milanówek pod Warszawą. MTBMX to również impreza wszystkim dobrze znana, ale podobnie jak Musztarda w tym roku przeżyła lekką reformę, która powinna wytrącić główny argument z rąk wszystkim narzekającym na poprzednie edycję. Chłopaki zajmujący się własnoręcznym budowaniem toru zawsze wychodzili z założenia, że jak ktoś już przyjeżdża na Mistrzostwa Polski, to powinien umieć poradzić sobie na każdych hopach, i nie jojczeć. Założenie jak najbardziej poprawne, ale prowadzące czasem do sytuacji w której odwagę wystartować miało tak mało osób, że nie opłacało się bawić w kwalifikacje, o półfinałach nie wspominając.

Tym razem jednak, równolegle z mamutami dla "dużych" chłopców powstała druga, w całości ziemna linia o rozmiarach znacznie bardziej zbliżonych do tego, co można spotkać na klasycznych miejscówkach dla śmiertelników. W efekcie należy się spodziewać znacznie większego odzewu ze strony młodszych riderów, co wyjdzie na dobra zarówno dla nich, jak i dla żądnej większej ilości przejazdów widowni. Chętni na wstępne zapisanie się, powinni jak najszybciej słać na maila zapisy.mtbmx2014@gmail.com komplet podstawowych danych i deklarowaną kategorię.

09:00-13:00 Treningi oraz zapisy
13:15-16:30 Kwalifikacje MtBmx
16:45-18:00 Jam na Skateparku
18:15-19:45 Finały MtBmx
20:00-20:20 Dekoracja 

Wydarzenie Facebookowe TUTAJ