Fun Podko 2014

09.05.2014

Tytuł

Fun Podko 2014
Jamaj na własnych rewirach

 

Już za nieco ponad tydzień, 17 maja odbędzie się kolejna edycja Jamajowo-Miejskiej imprezy FunPodko rokrocznie organizowanej już na podkowiańskim skateparku. Obiekt może ani rozmiarami ani wyposażeniem nie powala, ale dzięki odrobinie zaradności i zaparciu organizatora zawsze pojawia się coś nowego, chociaż na jeden dzień w roku dodającego kolorytu burym betonom miejscówki.


Foto @Jamaj events

Jak widać na powyższej wizualizacji plan na ten rok jest dosyć ambitny i jeżeli tak jak wynika to z opisów dojdzie do tego jeszcze parę mniejszych, streetowych przeszkód, to w gruncie rzeczy Jamaj planuje wybudować drugie tyle skateparku, co jest tam w oryginale. Obecność poza stałą drużyną zapowiada sporo streetowych i parkowych riderów z całej Polski, więc jeżeli dodatkowe banki i rurki okażą się dla was za ostre, to przynajmniej będzie na co popatrzeć;)

Jako, że  jest to impreza nad którą pieczę trzyma również miasto, siłą rzeczy w zawodach udział wezmą sklejkarze i hulajnogi, oraz zobaczymy pełen przekrój kultury hip-hopowej z grafiti, b-boyami i DJ włącznie. Niema jednak raczej sensu się negatywnie nastawiać, bo w zeszłych latach wyglądało to podobnie a wchodzenia sobie w drogę nie zauważyłem i wszyscy obecni ile chcieli, tyle pojeździli bez spiny między "zajawkami"

Zostaje tylko załadować się w najbliższą sobotę w kolejkę WKD (najwygodniejsza opcja na dojazd do Podkowy Leśnej z okolic Warszawy pod sam skatepark ) albo w pociąg (Z Brwinowa idzie dojechać w paręnaście minut, a nie płacicie za rower) i wpadać. Na koniec przypominajki z zeszłego roku i przydatne linki:

Strona wydarzenia na FB
Fanpage Jamaj Events
Strona Główna Jamaja