Części w okleinie

06.02.2014

Tytuł

Części w okleinie
Streetowy kamuflaż

 

Rowerowa batalia na kolory trwa w najlepsze. Jeszcze producenci porządnie nie wyżyłowali malowania oil slick a już wygląda na to, że nadciąga nowa moda na kamuflaż i inne skomplikowane wzory uzyskiwane na zasadzie oklejania elementu kolorową warstwą. Technika nie jest oczywiście nowa, a i w BMX-ie była stosowana już dawno, ale zawsze w bardzo limitowanych edycjach i sezonowo. Sam proces produkcji można obejrzeć TUTAJ


Cała seria drewnianych części Mosh

Teraz jednak, dzięki rozmachowi z jakim działają firmy produkujące sprzęt i w związku z olbrzymią konkurencją między nimi, szanse na to, że na co dzień na skateparku będzie widać "piasty-pisanki" zamiast klasycznej farby, czy anody są znacznie większe. Poniżej zestawienie paru przykładów pokazujących, jakie są możliwości tego patentu. Jeżeli to chwyci, to może być ciekawie.

Jeden z bardziej znanych motywów, czyli S&M shield, występujący również na sprocketach


Również S&M z motywem patriotycznym


Fit DLR i sprockety w klasycznym wydaniu do polowania na dziki.


Madera protocol, dostępne również mostki i piasty w podobnej kolorystyce


Elite 2 wydaniu afrykańskim...


I niedawno zaprezentowany - arktyczny.


Input bikes - świeża firma z Australii


Również Input, pegi Cashroll


Kompletny rower Xposure z taktyczną ramą. 


Rower, którego detale znajdują się w czołówce art. Deep X Animal - Tiger camo

Tree ze swoim "drewnianym" rowerem.

Jak widać, metoda ma naprawdę duży potencjał. Na części można nanosić dosłownie dowolne grafiki, w wysokiej rozdzielczości i w każdym kolorze. Technika ta jednak jest dosyć droga, z racji swojego czasochłonnego, ciężkiego do zautomatyzowania przebiegu. Do tej pory zainteresowane są głównie firmy ze Stanów, których klienci przyzwyczajeni są do tego, że muszą za pewne "udziwnienia" nieco dopłacić. Jeżeli jednak np. Odyssey zapragnie przygotować swoje mostki do leśnych manewrów i również zmuszony będzie je zakamuflować, może to doprowadzić do globalnego rozpowszechnienia się wzorzystych części!