BC Beringera + podwójna klamka hamulca

06.03.2014

Tytuł

BC Beringera + podwójna klamka hamulca
Dwa hamulce, jedna klamka

 

Na stronie S&M pojawił się bikecheck jednego z najtwardszych weteranów światowej sceny BMX, Matt'a Beringera. Cały rower "nieco" odstaje wizualnie od tego, co obecnie jest obowiązującym standardem, ale najciekawszym patentem, jest sposób w jaki poprowadzono linki hamulcowe do hebli.

Jak pewnie zauważyliście, rower ma tylko jedną klamkę, ale dwa hamulce. Udało się to osiągnąć za pomocą nieco przysterydowanego london moda, który umożliwia przejście z trzech linek, dwóch z rotora i jedna z przedniego hebala,  w pojedynczą prowadzącą do klasycznej klamki. Całość wygląda mocno topornie i z pewnością regulacja jest upierdliwa, ale osobie jeżdżącej tak jak Matt daje sporo nowych możliwości.

Jeżeli wydaje wam się, że już kiedyś o czymś takim słyszeliście, to prawdopodobnie jakiś rok temu, obił się wam o oczy edit Tobiasa Wicke, w którym podobny system jest nie tylko wyjaśniony, ale również porządnie użyty w praktyce. Jak widać na filmie, niemiecka myśl techniczna ma w sobie więcej polotu, i zamiast sporego stalowego klocka dyndającego w oknie kierownicy, modyfikacji uległa sama klamka, w którą zgrabnie wchodzą bezpośrednio trzy pancerze.