Baltic Games - wyniki

17.02.2014

Tytuł

Baltic Games - wyniki
Winter Edition 2014

 

Już po wszystkim. Po paru zgrzytach, problemach z parkiem i jak zwykle organizacją, impreza dobiegła końca, i mamy ostateczne wyniki. Jak na każdej większej imprezie sędziowie, w tym wypadku zwłaszcza po półfinałach, zebrali sporo internetowych pomyj, ale myślę, że do tryumfatorów z podium nikt zastrzeżeń mieć nie może. Bezanson objechał wszystkich w czystych przejazdach na prędkości, a następnie dobił beczką na transferze z spina w ostry bank sekcji streetowej:

 

Z naszych, trzech finalistów walczących o dwie dzikie karty na Simpla, również bez cienia wątpliwości najlepszy okazał się Zient, który swoimi transferami przez pół parku objechał takich zawodników jak Mike Varga, czy Ondra Slez, zajmując 7 pozycję. W ciężkiej walce na whipy i bary jako drugi w kolejności z Polaków uplasował się Jeżyk przebijając Oskiera o parę punktów i zgarniając drugie zaproszenie.

 

Niektórych może dziwić to, że do finału nie dostał się Skejcik i o to rozbijała się znaczna cześć kontrowersji odnośnie sędziowania. W rzeczywistości jednak, Skejt mimo dobrych sztuczek jechał z małą skutecznością, psując tym samym punktację w obu przejazdach. 

Młodocianych zgarnął Wicher, po lotach wyższych od większości starszych uczestników i sklejając pierwszy raz w życiu olda do bara na naprawdę wielkim quaterze w last tricku