Baltic Games Winter Edition

28.01.2014

Tytuł

Baltic Games Winter Edition
15 - 16 Lutego 2014 - Gdańsk

 

Już za dwa tygodnie odbędzie się pierwsza w historii zimowa edycja Baltic Games! Zapowiada się naprawdę konkretna odskocznia od zimowego letargu, której od zawsze brakowało właśnie w okolicach lutego. Impreza odbędzie się w Gdańskim Amber Expo, obiekcie nowoczesnym, dużym a przede wszystkim ciepłym i suchym!

Jeżeli z listy zaproszonych prosów potwierdzą się takie nazwiska jak AJ Anaya, Logan Martin czy Jack Clark, a z Polski pojawią się Zięt i Skejcik, którzy pół roku temu na letniej edycji zostali ex aequo uznani za naszych najlepiej jeżdżących rodaków, to na pewno będzie na co popatrzeć.

W tym roku Największe wrażenie robi projekt skateparku, na jakim mają rozgrywać się zawody. To chyba pierwszy przypadek w którym ciężko powiedzieć czy bardziej uprzywilejowani są riderzy parkowi, czy streetowcy. Umieszczenie okazałej ulicznej sekcji w samym środku obiektu i otoczenie jej quoterami, będzie wymuszało na wszystkich chcących zrobić płynny, dobrze wyglądający przejazd korzystanie ze wszystkich typów przeszkód.

Kolejny ciekawy element, to brak klasycznego spina. Do dyspozycji jest jedynie hip-spine, z rozszerzającą się półką. Z tego co wiem, może poza jakimiś ziemnymi konstrukcjami, taki kształt w Polsce aktualnie nie występuje i Polacy będą musieli się dodatkowo wykazać i zaadaptować się do sytuacji.

Dużo dzieje się również po prawej (wg. poniższego zdjęcia) stronie. Stąd prawdopodobnie będą zaczynały się przejazdy, albo najazdem na jak zwykle duży jumpbox, albo kombinacją z falką i wklejką w quotery prowadzące na sekcję streetową. Jedyną nie rozwiązaną jeszcze zagadką pozostaje tajemnicze bocianie gniazdo (lewy dolny róg). Do czego służy i kto zdecyduje się stamtąd skakać dropa dowiemy się pewnie dopiero na miejscu :)

Oficjalnie impreza odbywa się w wekend 15-16 lutego, zawodnicy jednak będą na miejscu już w piątek, aby wziąć udział w eliminacjach do półfinału (do którego przypominamy automatycznie wchodzą osoby zaproszone przez organizatora) oraz w ogólnym treningu. W dniach kolejnych mamy o tyle szczęście, że BMX rusza nie wcześniej niż o 12:00, więc jest czas żeby się ogarnąć i dowlec nawet z najbardziej oddalonego taniego akademika.

Poza samą jazdą będzie sporo dodatkowych atrakcji. Targi z ciuchamy i gamingowe, pokazy Parkour i koncerty. Więcej informacji znajdziecie na stronie Organizatora. Ceny karnetu na oba dni to w tym roku 70 zł, ale kupując w przedsprzedaży, trwającej do dnia rozpoczęcia imprezy można zaoszczędzić ponad dyszkę, i kupić opaskę już za 59zł. Wszelkie istotne informacje znajdziecie na:

Strona główna - http://balticgames.co/
Fanpage BG - https://www.facebook.com/balticgames?fref=ts
Wydarzenie - https://www.facebook.com/events/658749504177794/